En Son Çıkan Filmleri Türkçe Dublaj izle

“Kurtlar Vadisi DARBE” Dizi mi, Film mi Olacak?

kurtlarvadisidarbe2017dizifilm2003 yılında üniversiteye gidiyorken ve oradaki kampüste kaldığım zamanlarda bütün yurt ahalisi ve sosyal binada bulunan herkes yemekhaneye toplanırdı ve 2,5 saat reklamlar haricinde yerinden kıpırdamazdı çünkü televizyonda Kurtlar Vadisi dizisi oynuyordu. O dönemler Polat Alemdar tek başına değildi, yanında Süleyman Çakır yer alıyordu ve her pisliğin üstesinden gelip Amerikan silahşörlerine taş çıkartırcasına çatır çatır oynuyorlardı. Tüm Türkiye ekrana kitleniyor, reytinglerin anası ağlıyor ve sürprize yer vermeden açık ara farkla en çok izlenen program olma ünvanını hafta hafta-ay ay ve hatta yıl yıl elinde bulunduruyordu. Sonrasında Oktay Kaynarca’nın yapımcı ekibiyle anlaşmazlık yaşamasından dolayı bir bölüm geliyor ve Süleyman Çakır; Cerrahpaşa’lı Halİt tarafından pusuya düşürülüp öldürülüyor ve ertesi gün Türkiye’nin çeşitli yerlerinde gıyabında cenaze namazları kılınıyordu.
Sonrasında Polat Alemdar, yalnızlığına çare bulmak hedefiyle kendine hem yol, hem dava hem de can yoldaşı olarak Memati Baş, Abdülhey Çoban, Güllü Erhan ve Seyfo Dayı’yı yanına alıp ortalama 10 yıl sürecek olan Kurtlar Vadisi Pusu macerasının temellerini atıyordu.
Daha sonraları en sevdiğimiz karakterler de birer birer diziye veda ediyor ve izleyici her seferinde ayrı bir hüzünle takip etmeye devam ediyordu. Vadiden ayrılan ilk kişi Seyfo Dayı oluyor ve bunun akabinde gelişecek olan olaylardan ötürü Güllü Erhan son görmüş olduğunuz katı ve soğuk kanlı haline bürünmenin ilk adımlarını atıyordu, sonrasında kolunu da kaybederek vadide en fazla uzuv kaybı yaşayacak olan kahramanlarımızın başında gelecekti.
Bizler tam da “-artık ana karakterleri harcamazlar” diye düşünürken bir gün daha geliyor bir bakmışız ki en az Çakır ve Polat kadar sevilen, Vadi’nin en sert, en vicdansız tetikçisi olarak bilinen adamı Memati Baş da ki tam da kendi düğününde Polat abisiyle karşılıklı harman dalı yaparken hain bir pusuya kurban giderek izleyen milyonları buruk bir acıya sürükleyerek kurtların vadisinden zamansız ve apansız ayrılıyor.
Kurtlar Vadisi’nin 2 adet dönüm noktası vardır. Birincisi Çakır’ın ölümü, ikincisi de Memati’nin ölümüdür. Bu iki ayrılışta da dizi beklenildiğinden çok fazla izleyici ve prestij kaybı yaşadı, bence yapımcılar bile bu kadarını tahmin etmiyorlardı.
Memati’nin gidişinden sonra KGT genç ve dinamik, aynı zamanda da oldukça eğitimli yeni personele bırakılarak Polat Alemdar’ı bir üst sınıfa taşıdılar. Artık her çatışmaya, her antlaşmaya bizzat Polat değil, ona gelene kadar diğerleri teşrif edeceklerdi. Yani Alemdar’ın soyutlaşmaya başladığı ilk zamanlar bu şekilde gelişti. Elbette o olmadan büyük çatışmalar yaşanamayacaktı ama yavaş yavaş geri çekmeye başladılar ve bu da onun İhtiyarlar Meclisi’nde başkanlık yapacağının ilk sinyalleriydi. Tam da bu sırada Cahit, kadrodaki kıdemini arttırarak Abdülhey ile birlikte sağ ve sol kolu oluşturmaya başladılar.
Sonrasında Polat Alemdar İhtiyarlar’ın başkanı olarak soyutlanma aşamasını en üst seviyeye çıkarıyor ve neredeyse ilk 3-5 bölüm dizinin bitişine çok da fazla vakit kalmadığının göstergesiydi adeta. O sezon Kurtlar Vadisi Pusu ilk defa reytingleri zorlayamıyor ve neredeyse birbirinin kopyası ve bir çok aksiyonsuz bölümüyle kendi kemik kitlesini bile memnun edememeye başlamıştı. Derken bir baktık ki Abdülhey apar topar öldürülüyor ve bunun hakkında sadece 10 saniyelik bir patlama sahnesi haricinde hiç bir bilgi verilmiyor ve sanki bu adam 10 küsür yıldır dizide yokmuş gibi üzerinde hiç durulmuyordu. Bir anda Abdülhey ve kısa bir süre sonra da komple tüm KGT sadece bir gece de katlediliyor ve geriye sadece Erhan, Cahit ve Polat kalıyordu. Bu dönemler Cahit’in bitmek bilmeyen bir yükselişini işaret ediyordu ve tek başına Polat’ın bile yapamadığı bir çok şeyi yapmayı başarıyordu.
Son sezon ise resmen işkence gibiydi. Gölge denilen bir adam ve ekibi ile ne yaptığı belli olmayan Zeynep/Asya adında bir kadın ve sonradan Polat ile Asya’nın oğlu olduğu anlaşılacak olan Yusuf üzerine dönen dağılma sezonu.. Resmen artık aksiyon olsun, büyük bir çatışma olsun diye dua ettiğimiz zamanlar bile oldu resmen. Bir Gölge’dir, Yusuf’tur, Asya’dır ve hatta Cahit’tir tutturup gittiler ve kendi kuyularını kazdılar resmen. Aslına bakarsanız dizide macera yaşatacak adam da kalmamıştı. Aslan Bey yok, Çakır yok, Memati yok, Abdülhey yok, İskender yok, Feller yok, KGT yok, Kara yok… Yok oğlu yok. Yanında sadece Cahit var ve adam resmen dünyaya kafa tutuyor ama ikide bir ya Polat ya da Cahit ya kaçırılıyor ya da hafıza kaybına uğruyor. Gereğinden uzun tutulan Yusuf ve Asya sahnelerini hiç saymıyorum bile. Yani koskocaman bir sezon resmen hiç edilmiş, izleyicisini tam anlamıyla küstürmüş ve sezon finalinden sonra akıbetinin ne olacağı halen daha belli değil.
Bir çok yerde Kurtlar Vadisi Pusu tarihin tozlu sayfalarına gömüldü ve artık devam etmeyecek. Bir çok habere göre de Kurtlar Vadisi DARBE filmi olarak yeniden ekranlara dönebilir. Bir çoğunun fikrine göre bu yapım sadece bir adet sinema filmi projesinden oluşacak ve bir daha dizi formatına dönülmeyecek. Ama yine hiç de azınlık sayılmayan bir takım kişiler de yeni dizinin 2017 Ocak ayında yayına gireceği ve adının da Kurtlar Vadisi Darbe dizi olacağını söylüyor. Şu sıralar isim hakkıyla ilgili bazı sıkıntılar yaşıyorlarmış ve bu sıkıntı giderilince kamuya detaylı bilgi verilecekmiş.
Benim şahsi fikrim ise bence bu proje sadece bir adet sinema filmiyle sınırlı kalacak ve efsanenin sonunun geldiği resmen tescillenecek. Çünkü olaya gerçekçi yaklaştığımızda özellikle son sezonda yaşanan başarısızlığa çare bulmak zor görünüyor çünkü sadece iki kişiyle olacak iş değil bu ki artık Cahit’in yüzü bile eskidi. Eğer böyle bir dizi projesine cidden girişilecekse kadroya yeni ve özellikli kişilerin takviye edilmesi şart. Ne olacağını ve nasıl olacağını bilmiyorum ama Kurtlar Vadisi Darbe izlemeyi; dizi veya film şeklinde fark etmez 2017’de ekranlarda görebiliriz, umarım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sergs2015.org - Sosyalpsikiyatri.org - Http://BitkiKoruma2014.Org/