En Son Çıkan Filmleri Türkçe Dublaj izle

Kaptan Amerika Kahramanların Savaşı Türkçe Dublaj izle

kaptanamerikakahramanlarinsavasiturkcedublajizleDaha önceki yazılarımda da bahsettiğim gibi 2016 yılı resmen fantastik & bilimkurgu türdeki filmlerin yükselişi ve daha da fazlası olarak çığır açışı oldu adeta. Batman v Superman izle ile Kaptan Amerika Kahramanların Savaşı Türkçe Dublaj izle arasında çok önemli benzerlikler fark ettim ben. Mesela iki filmde de süper kahramanlar dünya dışı düşmanlarla değil de kendi aralarındaki husumete dayanarak birbirleriyle savaştılar. Bunun nedeni senaryo yetersiliği midir yoksa iki önemli yapımcı şirket olan Marvel ile Dc’nin dünyaya kimsenin bilmediği ve farkında olmadığı bir mesaj mı vermek istemektedir bilemiyoruz. Ama bildiğimizi anlatacak olursak eğer büyük umutlarla beklenen bu filmler maalesef kitlesini hayal kırıklığına uğratmıştır. Benzerliklere geri dönecek olursak iki filmin belki de en önemli ortak noktası sivil halkın ve hükümetlerin bir anda süper kahramanların bir gün başlarına bela olabileceği düşüncesi baskın olmaya başlamış ve buna önlem olarak da bir takım çalışmalar başlatmaları göze çarpmaktadır.
Biraz da film özetine değinelim. Bu bölümde bir önceki film olan Avengers Yenilmezler Ultron Çağı‘ndan kalma bazı olaylarla başlıyor macera. Ultronu yenebilmek için güçlerini birleştiren Marvel kahramanları aynı zamanda sivil halka da savaş esnasında bilmeden ve istemeden zarar vermişler ve hatta bazılarının ölümüne sebep olmuşlardır. Devamında ise yani filmimizin başlarında yine kötü adamların peşinden koşan Falcon, Kara Dul ve Kaptan Amerika kötü adamlarla çatışırken arada kalan sivil halk yeniden zarar görmüş ve kayıplar verilmiştir. Tüm bunları dünya için çok büyük bir tehdit olarak gören 30 küsür ülke artık kahramanların da bağlı olmak zorunda olacakları bir anlaşma yamak istemektedir ve bu antlaşmanın adı da Sokovia anlaşmasıdır.
Demir Adam (Tony Stark), Kara Dul ve sonradan ekibe katılacak olan Örümcek Adam (Spider Man) bu anlaşmayı kabul etmeleri gerektiğini düşünür ve diğer arkadaşlarına da telkinler vermeye başlar. Fakat zaman ve olaylar ilerledikçe Kaptan Amerika, Falcon ve amacı başka olsa da bu gruba katılacak olan Kara Panter ve Kış Askeri de Sokovia anlaşmasını kesinlikle kabul etmemektedir.
Tony Stark ve müttefik arkadaşları her ne kadar baskı yapsa da Kaptan Amerika ve arkadaşları ikna olmayacak ve gelişmekte olan bazı başka olayların da etkisiyle eskiden dava arkadaşı ve dost olarak bilinen süper kahramanlar birbirleriyle savaşmaya mecbur bırakılacaklardır. Captain America Civil War Türkçe filminin ilerleyen dönemlerinde aslında işlerin hiç de göründüğü gibi olmadığı ve görmezden geldikleri bir adamın büyük bir ittifakı ne hale getirdiği gözler önüne serilecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sergs2015.org - Sosyalpsikiyatri.org - Http://BitkiKoruma2014.Org/